środa, 19 lipca 2017

Warsztaty motania słowiańskich lalek.Warsztaty motania słowiańskich lalek.

Zapraszam Cię serdecznie na wakacyjne spotkanie z dawną ludową tradycją tworzenia wyjątkowych lalek motanek. Wakacje są wspaniałym czasem, kiedy możemy skonfrontować się ze swoimi marzeniami, planami i postanowieniami. Uznać co jest dla nas ważne, co spowoduje, że będziemy spełnieni, szczęśliwi. Lalka tworzona z taką intencją, wzmocni nasze działanie, pomoże spełnić marzenia. Skąd się wzięła taka nazwa? Otóż powstawały one bez użycia igły i nożyczek. Stare, używane ubrania były rwane na potrzebne skrawki materiału a nici urywane. Potem to odpowiednio skręcano, motano.
Do ich wykonania używano tylko naturalnych materiałów - wełny, bawełny, lnu, słomy, drewnianych patyczków, koronek i pachnących ziół. Lalki nie miały rysów twarzy, oczu, nosa, ust.
Miały różne przeznaczenie. Jedne miały za zadanie chronić domu i domowników przed chorobami i złymi duchami, inne opiekować się w podróży a jeszcze inne pomóc spełniać życzenia, przynieść dostatek, obfite plony, szczęśliwą miłość. A także zwyczajnie służyły dzieciom do zabawy.
Na warsztatach pokażę i opowiem o różnych rodzajach lalek – ziarnuszkach, żadanicach, lichomankach, podróżniczkach i innych.
Będziesz mogła własnoręcznie wykonać lalkę dla siebie, dla swoich dzieci lub wnuków.

Będziemy słuchały i śpiewały słowiańskie mantry.

Na spotkanie zabierz ze sobą kawałki materiałów, najlepiej naturalnych. Mogą to być niepotrzebne już ubrania. A także nici wełniane, bawełniane, koronki, koraliki, tasiemki i wszystko to co poczujesz ,że chcesz użyć do stworzenia swojej lalki. Możesz zabrać ze sobą ulubione zioła. Wszystko po to aby wzmocnić lalkę swoją energią.


Miejsce warsztatów :
 
Białystok
BOHO – Kawiarnia Artystyczna ul. Sienkiewicza 50

Termin :  10.08.2017

Godz.18.00- 20.00

Koszt : 35 zł

Zgłoszenia i pytania proszę przysyłać do wtorku 9.08.2017r  na adres : grace.art@op.pl
bądź telefonicznie na numer 8888 99 505

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza