niedziela, 13 kwietnia 2014

Co to jest Vedic Art. i jak powstał ?Co to jest Vedic Art. i jak powstał ?

Metoda ta została opracowana przez szwedzkiego malarza Curta  Källmana ,absolwenta Akademii Królewskiej  dla Wolnych Artystów w Sztokholmie a oparta jest na wiedzy zawartej hinduskich świętych księgach –Wedach. Wiedzy kompletnej  o wszechświecie i o człowieku , jego tożsamości i potencjale. Przez stulecia Wedy  dostępne  była jedynie joginom i ludziom biegłym w sanskrycie. Mistrz Maharishi Mahesh Yogi , twórca Medytacji Transcendentalnej zapragnął rozprzestrzenić ją po świecie i dostosować do potrzeb człowieka Zachodu. Szukał na to odpowiedniego sposobu i odpowiedniego człowieka. Kiedy w Sztokholmie spotkał szwedzkiego malarza Curta  Källmana zdecydował , że to jemu przekaże 17 zasad wedyjskich aby ten połączył je ze sztuką malowania i stworzył metodę uczącą sztuki życia.
Curt przez 14 lat tworzył i ulepszał vedic art. aby w 1988 roku zacząć wprowadzać go  w życie. Otworzył szkołę  Vedic Art. i poprowadził pierwszy kurs malowania zgodnie z zasadami przekazanymi przez Maharishi Mahesh Yogi .

Metoda polega na stopniowym zapoznawaniu się z 17 zasadami  i otwieraniu się na mądrość zawartą w nich .Zasady te są jak kluczę , którymi możemy otworzyć dostęp do naszego wnętrza. Łączą się ze sobą jak ogniwa łańcucha , w którym każde następne rodzi się z potrzeb poprzedniego. Nie  można ich przeczytać w żadnej książce. Jeżeli bym je teraz wymieniła ,wydałyby się tylko pustymi słowami , nic nie znaczącymi. Aby je zrozumieć trzeba ich doświadczyć podczas  malowania swoich obrazów. W sumie stanowią pewną całość obrazującą proces tworzenia nie tylko w malarstwie, ale także w życiu.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza